ایجاد یک شکلک

ایجاد یک شکلک

4 روش برای ایجاد یک شکلک از نوار بالای لیست شکلک (سمت راست و پایین صفحه برنامه – دایره آبی رنگ (در اسکرچ به زبان انگلیسی) وجود دارد:

 

  • گزینه سرچ :با انتخاب این گزینه کتابخانه شکلک باز میشود که شامل دسته بندی های مختلف است و می توانید شکلک های آماده برنامه را انتخاب کنید.
  • گزینه قلم مو: با انتخاب این گزینه صفحه نقاشی باز می شود که می توانید یک شکلک با ویژگی های جدید طراحی کنید.
  • گزینه غافلگیری: شکلک تصادفی از کتابخامه شکلک انتخاب می کند.
  • گزینه آپلود:می توانید یک شکلک از کامپیوتر بارگذاری می کند.

شکلکی که انتخاب یا طراحی شده معمولا نزدیک مرکز پس زمینه قرار می گیرد و در صفحه برنامه آن را می بینید.

 

کدنویسی

می توانید با چسباندن کدها و بلاک ها به هم در صفحه کد(صفحه بزرگ سفید رنگ) دستورات محتلفی را به شکلک ها بدهید(مثل حرکت کردن).با کلیک روی هر کد و دستوری در ناحیه کد شکلک براساس دستور بلاک کلیک شده واکنش نشان می دهد و با کلیک روی تصویر کوچک شکلک در صفحه شکلک (پایین صفحه سمت راست(در اسکرچ به زبان انگلیسی))،صفحه کد همان شکلک باز می شود.

 

از قسمت حالتها می توان ظاهر شکلک را تغییر داد.می توانید از تب حالت و کلیک روی حالت موردنظر یا از بلاک ظاهر و انتخاب دستوهای تعویض حالت یا حالت بعدی، حالت های شکلک را تغییردهید. برای ایجاد حالت جدید برای یک شکلک می توانید در قسمت نقاشی یک حالت جدید طراحی یا حالت های موجود را ویرایش کنید.

بعضی از شکلک ها حداقل یک صدا دارند.برخلاف حالت ها،صدا یک زمینه اختیاری است بنابراین ممکنه شکلکی بدون صدا باشد.در تب صدا می توانید صدایی را اضافه ،پاک، ویرایش یا ضبط کنید.صداها از قسمت ویرایشگر صدا یا بلاک صدا قابل پخش هستند.

شکلک ها را (با همه دستورها ،حالت ها و صداها) می توان از یک پروژه به پروژه دلخواه دیگر انتقال داد.در پنجره شکلک روی تصویر کوچک شکلک راست کلیک کرده واز منو پاپ آپ گزینه “ذخیره در فایل محلی”را انتخاب می کنیم.شکلک را می توان با کشیدن به کوله پشتی اضافه و یا برای انتقال به بقیه پروژه ها بیرون کشید هرچند این کار شکلک را در کامپیوتر شخصی ذخیره نمی کند.

 

بسته شکلک

بسته شکلک نوعی پروژه است که معمولا شامل 10 تا 30 شکلک برای استفاده کاربران دیگر است و حد مجازی برای تعداد شکلک در بسته شکلک وجود ندارد.بسته شکلک معمولا تم (زمینه) دارد تم ها شامل ماشین ها ،سگ ها، دایناسورها و همچنین شامل شکلک از بازی های ویدیویی موجود می باشد.

یک کاربر برای استفاده شکلک از بسته شکلک،انیمیشن،بازی یا هر پروژه متعلق به شخص دیگر باید اجازه بگیرد.

به بسته شکلک زمانی که شامل یک نوع تم(زمینه) باشند مجموعه شکلک هم گفته می شود.بسته های شکلک در وبسایت های دیگر هم موجودند ولی باید از یک ورقه شکلک جدا شوند.

کمپ شخصیت های خلاق کاربران را به ایجاد بسته های شکلک خود تشویق می کند.

 

تغییر شکلک پیش فرض

 به صورت پیش فرض یک پروژه جدید یک شکلک به شکل گربه بدون هیچ کد و دستوری دارد.که با می توانید با انتخاب یک شکلک دیگر یا تغییر حالت شکلک آن را تغییر دهید.

 

دکمه شکلک تصادفی

این یک ویژگی در ویرایشگر اسکرچ است  که با کلیک روی آن یک شکلک تصادفی ایجاد می کند که در اسکرچ 2 حذف شده و در اسکرچ 3با نام دکمه غافلگیری اضافه شده است.

0
28تیر , 1398