خرید اشتراک

بی کدی عزیز، شما با خرید یکی از اشتراک های زیر میتونی دسترسی به همه ی دوره هارو داشته باشی و اون ها رو ببینی، فقط یاد بمونه که تمرین هارو حتما باید انجام بدی تا این آموزش ها برای تو هدفمند باشه
1

ماهه

 • دسترسی به کل دوره ها
 • 1 جلسه خصوصی با مربی
 • پشتیبانی آنلاین
پرطرفدار
3

ماهه

 • دسترسی به کل دوره ها
 • 4 جلسه خصوصی با مربی
 • پشتیبانی آنلاین
مقرون به صرفه
6

ماهه

 • دسترسی به کل دوره ها
 • 8 جلسه خصوصی با مربی
 • پشتیبانی آنلاین

ارتباط با مدرس

کاربر عزیز برای ارتباط با مربیان با باید ابتدا اشتراک تهیه کنی.

خرید اشتراک
دوره مقدماتی اسکرچ

دوره مقدماتی اسکرچ

اسکرچ اولین گام برای شروع برنامه نویسی در سنین پایین
اسکرچ یه زبان برنامه نویسی تصویریه که برای بچه های 8 تا 16 سال طراحی شده. توی محیط اسکرچ یه عالمه بلاکِ رنگیِ قشنگ قرار داره که کافیه اونا رو مثل تیکه های پازل کنارهم بچینی تا بازی یا انیمیشن خودتو بسازی . به همین راحتی…!

توضیحات

خلاصه

زبان برنامه نویسی اسکرچ یکی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی مخصوص کودک و نوجوان محسوب میشود از این جهت که با آن میتوان بازی ها و انیمیشن های متنوعی ساخت. این زبان به علت سادگی در فهم به کودکان و نوجوانانی که بخواهند با دنیای برنامه نویسی آشنا شوند پیشنهاد میشود.

قراره توی این دوره چی یادبگیریم؟

در دوره مقدماتی اسکرچ ما یک قدم به سوی برنامه نویسی برمیداریم و به بچه ها یاد میدیم که بازی و یا انیمیشن دلخواه خودشون رو بسازن . در این دوره بچه ها روش هایی رو یادمیگیرن تا با استفاده از آنها ایده های خلاقانه خود را به پروژه هایی جذاب تبدیل کنند.

 

چرا زبان برنامه نویسی اسکرچ

محیط اسکرچ از بلاک های رنگی متنوعی تشکیل شده است که میتوان آن را همانند تکه های پازل به یکدیگر چسباند تا بازی یا انیمیشن مورد نظر ساخته شود و به همین دلیل انتخاب این زبان برای شروع یادگیری اسکرچ پیشنهاد میشود. همچنین این محیط دارای شکلک ها و پس زمینه های متنوعی است که میتواند کودکان را به خود جذب کند.

مخاطبین دوره آموزشی

مخاطبین این دوره کودکان و نوجوانان 8 الی 16 سال میباشند که قصد دارند تا با دنیای برنامه نویسی و همچنین مقدمات آن آشنا شوند.

این دوره نیاز به پیشنیاز ندارد و فقط کافی است تا با کامپیوتر آشنایی مقدماتی داشته باشید.

 

ویژگی های متمایز

آموزش صفر تا صد دوره اسکرچ در طی دو ترم مقدماتی و پیشرفته در بیکد تدریس میشود. دوره مقدماتی اسکرچ شامل 24 قسمت آموزش همراه با تمرین های متنوع میباشد.

بعد از این دوره شما با مقدمات دنیای برنامه نویسی آشنا خواهید شد و همچنین قادر به ساخت بازی و انیمیشن های مختلفی خواهید بود فقط کافی است که کاربرد مناسب هربلاک را فرا بگیرید و بعد در موقعیت های مناسب برای ساخت بازی های دیگر از آن استفاده کنید.

در دوره اسکرچ مقدماتی بیکد تمرینات متنوعی قرار داده شده که فراگیران باید تمرینات خواسته شده را انجام دهند و سپس تمرین توسط مربی مربوطه بررسی خواهد شد و بازخورد مربی در پایین هرتمرین ثبت میشود که فراگیران میتوانند اشکالات خود را بررسی کنند.

علاوه برا آن فراگیران میتوانند در هرکجا که سوالی برایشان پیش آمود از قسمت ارتباط با مربی سوال خود را مطرح کنند و از پشتیبانی استفاده کنند.

ادامه مطلب
جلسات دوره

جلسه 0

رایگان

مدت زمان دوره : 4:53

مشاهده جلسه

جلسه 1

رایگان

مدت زمان دوره : 1:41

مشاهده جلسه

ارسال تمرین

برای آپلود فایل ابتدا لاگین کنید.

ارسال تمرین

اگر مشکلی داشتید میتوانید از طریق ارتباط با مدرسین ما مشکل خود را برطرف کنید و راهنمایی بگیرید.تیم ما همیشه آماده است.

ارسال تمرین
دیدگاه ها و پرسش ها
0 دیدگاه

جزئیات دوره

 • مدت زمان دوره

 • تعداد جلسات دوره

  2

 • تاریخ انتشار

  24 خرداد 1401

ساجده عبداله نژاد

مدرس

ساجده عبداله نژاد
2 سال تجربه در آموزش تخصصی برنامه نویسی به کودک و نوجوان به صورت تخصصی بر روی آموزش اسکرچ و اپ اینورتر کار می کند
ارتباط با مدرس
qa
گفتگوی برنامه نویسان

سوالات خودت رو در تالار گفتگو از همه دوره ای هات بپرس

مشاهده انجمن