همه چیز درباره رویداد دانش آموزی هاکاتینز

همه چیز درباره یک رویداد جذاب

سلام

شاید این واژه برای شما خیلی نامفهوم باشه : “رویداد دانش آموزی هاکاتینز”

حق با شماست؛ چون این رویداد برای اولین بار هست که در ایران داره اتفاق می افته. ” هاکاتینز” از دو کلمه ” هک” و ” تینز(به معنی نوجوان) ” گرفته شده. شاید بگید این دوکلمه چه ربطی بهم دیگه دارند الان براتون میگم.
ما این کلمه رو از لغت “هکاتون” گرفتیم . هکاتون یک سری مسابقات جهانی هست که در ابتدا شامل رقابت هایی در حوزه هک و نفوذ به سیستم ها بوده ولی کم کم به رقابت هایی برای تولید نرم افزار های کاربردی تیدیل شد.

 در رویداد هاکاتینز قراره چه اتفاقی بیفته ؟

ما تصمیم داریم برای بچه هایی که به برنامه نویسی علاقه مند هستند چند وقت یکبار مسابقاتی با موضوعات مختلف برگزار کنیم،تا هم اون آموزشی که دیدند یادشون نره و هم یه هدفی برای تولید بازی و انمیشن با موضوعات کاربردی داشته باشند و اونو در شبکه اجتماعی بی کد برای دوستاشون قرار بدند و قراره کلمه هاکاتینز رمز بین ما و بچه های برنامه نویس باشه.

برای اولین بار تیم “نابغه ساز” با همکاری “سازمان فرهنگی هنری شهرداری یزد” و ” پارک علم و فناوری استان یزد” مسابقات هاکاتینز رو با رویکرد ” حل چالش های شهری ” در حوزه های فضای سبز، پسماند و بازیافت و آتش نشانی برگزار می کنه.

این رویداد چجوری برگزار میشه ؟

این رویداد 350 نفری  به صورت آنلاین هست و شش هفته آموزشی طول می کشه که شامل آموزش یک ترم زبان برنامه نویسی اسکرچ هست به اضافه ی آموزش های شهروندی در حوزه ی فضای سبز، پسماند، بازیافت، آتش نشانی و مقابله با کرونا . در آخر به بچه ها دو هفته زمان داده میشه تا بازی هایی که ساختند رو در شبکه اجتماعی بی کد به نمایش بگذارند .

به کیا جایزه داده میشه ؟

این مسابقه یکی از پر جایزه ترین مسابقه هایی هست که تا به حال دیدید. قراره به 50 نفر از برگزیده های این مسابقه جایزه های نفیسی اهدا بشه .
برای 15 نفر برتر که بهترین بازی رو از نظر سناریو و  تمیز نویسی کد دارند مبلغ 200 هزار تومان و به 35 نفر از اونهایی که بازی شون در سایت بیشترین لایک رو خورده 100 هزار تومان جایزه داده میشه

چجوری میتونم در رویداد شرکت کنم ؟

خیلی راحت به صفحه اصلی سایت برید و گزینه ثبت نام در رویداد رو بزنید، فرم ثبت نام رو پر کنید و منتظر پیامک ما برای شروع کلاستون باشید.

اگر این مطلب رو دوست داشتنید حتما به دوستاتون هم اطلاع بدید.

0
17خرداد , 1399