اهمیت زبان انگلیسی در برنامه نویسی+9دلیل - بی کد

اهمیت زبان انگلیسی در برنامه نویسی

نویسنده : زینب ابوالقاسمی

29

برنامه نویسی

24آبان1401|55:15

اهمیت زبان انگلیسی در برنامه نویسی
زمان مطالعه: 19 دقیقه

اهمیت زبان انگلیسی در برنامه نویسی چقدر است؟آیا دانستن زبان انگلیسی برای توسعه دهنده نرم افزار ضروری است؟آیا می توان بدون یادگیری زبان انگلیسی کد نویسی و برنامه نویسی را انجام داد؟اگر قصد دارید به عنوان برنامه نویس در آینده پیشرفت کنید ممکن است این سوالات را از خو پرسیده باشید.در این مقاله با عنوان اهمیت یادگیری زبان انگلیسی به این سوالات پاسخ می دهیم و اطلاعاتی در مورد یادگیری زبان انگیسی به ساده ترین روش بیان می کنیم.

بدیهی است که امروزه همه چیز به برنامه نویسی و انواع مختلف نرم افزار بستگی دارد و نه فقط برای رایانه ها یا تلفن های هوشمند ما. تقریباً هر چیزی که ما استفاده می کنیم دارای یک عنصر برنامه نویسی است. اگر به عنوان یک برنامه نویس کار می کنید، می دانید که بیشتر دستورات و عناصر برنامه نویسی به زبان انگلیسی انجام می شود، زیرا این زبان کد کلی برای محاسبه در سراسر جهان است.

دانش زبان انگلیسی یکی ازمهم ترین جنبه های یادگیری نرم افزار،کدنویسی و برنامه نویسی است.از آن جایی که زبان نرم افزارهای امروزی انگلیسی است دانستن زبان انگلیسی برای داشتن شغل حرفه ای در این زمینه الزامی است.همچنین با داشتن مهارت کافی در زبان انگلیسی می توانید از منابع و مقالات بی شماری که در این زمینه در اینترنت وجود دارد بهره مند شوید.

 

چرا برنامه نویسان باید انگلیسی یاد بگیرند؟

زبان اصلی دنیای نرم افزار انگلیسی است.بسیاری از دستورات مورد استفاده در برنامه نویسی در حقیقت اصطلاحات انگلیسی هستند که در این مرحله،دانستن زبان انگلیسی برای درک اصول اولیه دنیای نرم افزار ضروری است.

در دنیای نرم افزار،فناوری به سرعت در حال رشد و توسعه است.مقالات،ویدیوها و پادکست هایی که همگام با فناوری های جدید و به روز هستند بیشتر به زبان انگلیسی هستند و منابع فارسی با الهام گرفتن از این محتوا ایجاد می شوند همچنین دانستن زبان انگلیسی به برنامه نویسان اجازه می دهد.از منبع غنی تری تغذیه شوند.

اگر می خواهید به عنوان یک برنامه نویس حرفه ای با شرکت های جهانی کار کنید،باید انگلیسی بلد باشید.زیرا این شرکت ها ابتدا به مهارت زبان انگلیسی شما را ارزیابی می کنند.علاوه بر این اگر می خواهید به عنوان فریلنسر در سراسر دنیا فعالیت کنید برای ارتباط با مشتریان خود نیاز به دانستن زبان انگلیسی دارید.

امروزه بسیاری از افراد می توانند فارغ از دانشگاه و موسسات آموزش عالی مهارت برنامه نویسی را یاد بگیرند در واقع بسیاری از برنامه نویسان محبوب وجود دارند که مدرک دانشگاهی ندارند یا مدرک آن ها ارتباطی با برنامه نویسی ندارد.ولی یک وجه مشترک بین آن ها این است که می توانند حداقل سطح زبان انگلیسی را درک کنند.

دلایل اهمیت زبان انگلیسی در برنامه نویسی

دلایل مختلفی برای اهمیت مطالعه زبان انگلیسی و برنامه نویس شدن وجود دارد:

1- انگلیسی زبان مادر است

انگلیسی توسط میانگین بسیار بالایی از مردم صحبت می شود. می توان گفت که در جهان از هر 5 نفر حداقل 1 نفر به صوت روان انگلیسی صحبت می کنند یا

تقریباً 400 میلیون نفر وجود دارند که زبان انگلیسی را به عنوان زبان مادری خود دارند. در بیش از 50 کشور آن را به عنوان زبان رسمی یا اصلی خود دارند. و تخمین زده می شود که در سراسر جهان، با در نظر گرفتن هر کسی که دانش، درک خوب و تسلط دارد، این تعداد به حدود 1.5 میلیارد نفر می رسد.

2-تبدیل شدن به یک برنامه نویس موفق

برای تبدیل شدن به یک برنامه نویس موفق باید مهارت های مختلفی را توسعه دهید که به شما امکان می دهد مشکلات معمول این حرفه را حل کنید. فکر کردن در مورد نحوه نوشتن توابع یا چگونگی ایجاد یک خط کد که آنچه را که انتظار دارید انجام دهد ضروری است. برای این کار باید بتوانید بسیاری از قواعد زبان انگلیسی را درک کنید.

3.استفاده از منابع و مقالات به روز

آیا تا به حال برای شما پیش آمده است که هنگام کامپایل برنامه خود سوالی در مورد نحوه انجام یک عمل داشته باشید اما به دنبال پاسخ آن باشید و فقط به زبان انگلیسی باشد؟ خوب، این به این دلیل است که حدود 25.2 درصد از محتوای اینترنتی به زبان انگلیسی در دسترس است. و در حالی که مرورگرها به شما اجازه می‌دهند که فوراً چنین مطالبی را ترجمه کنید، این ترجمه از نظر دستوری کاملاً دقیق یا صحیح نیست.

منظور ما این نیست که اگر انگلیسی بلد نباشیم نمی توانیم برنامه نویسی یا زبان های سازنده آن را یاد بگیریم، اما اگر انگلیسی بلد باشیم، شانس موفقیت ما چند برابر می شود، بیشتر یاد می گیریم و عملکرد بهتری داریم.

زبان انگلیسی به شما این امکان را می دهد که به یکی از پل های ارتباطی بین این مطالب و کسانی که هنوز آن را یاد می گیرند تبدیل شوید.

4.استفاده از کتابخانه ها و فریم ورک ها

نکته ای که در مورد زبان های برنامه نویسی وجود دارد این است که اکثریت قریب به اتفاق آنها بر اساس زبان انگلیسی هستند وکتابخانه ها و همچنین چارچوب ها به طور کلی با الگوهای زبانی برگرفته از زبان انگلیسی ساخته می شوند. بنابراین، اعلان های عملکرد و فرمان در این پارادایم باقی می مانند. اگر تسلط بهتری به این زبان داشته باشید، با خواندن و نوشتن کدهای خود، امکان بیشتری برای درک راحت‌تر خواهید داشت. همچنین، به یاد داشته باشید که با کدنویسی حتی بیشتر انگلیسی یاد می گیرید.

 

5.فرصت های شغلی خود را به عنوان یک برنامه نویس بهبود بخشید

از آنجایی که انگلیسی یک زبان جهانی است، به شما این امکان را می دهد که با مردم از سرتاسر جهان تعامل داشته باشید، که به فرصت های تجاری بهتربرای شما تبدیل می شود. به همین دلیل است که بازار امروز به دنبال افرادی است که قادر به برقراری ارتباط به زبان انگلیسی هستند. نه تنها شرکت های بین المللی به دنبال این پروفایل ها هستند، بلکه شرکت های محلی نیز شروع به تمرکز روی این عامل کرده اند.

پس از کاربا استارتاپ های مختلف، متوجه خواهید شد که برنامه نویسانی که انگلیسی صحبت می کنند شانس بیشتری برای دسترسی به گزینه های شغلی دارند. این موضوع تنها محدودبه نحوه نوشتن یا خواندن کد نیست، بلکه به توانایی شما در برقراری ارتباط با تیم، فروشندگان و حتی مشتریان نیز مربوط می شود.

علاوه بر این، تسلط شما به زبان انگلیسی ظرفیت یادگیری شما را افزایش می دهد، که بدون شک یک مهارت اساسی برای تیمی است که با آن کار می کنید.

6.پیداکردن شغل مناسب

اگر دوزبانه باشید، شانس دستیابی به شغل بهتر در مدت زمان کوتاه 50 درصد افزایش می یابد. با تسلط بر زبان دوم، می توانید افزایش قابل توجهی در حقوق حرفه ای دریافت کنید که تا حد زیادی به تخصص در زبان دوم بستگی دارد.

بسیاری از ما که در برنامه نویسی کار می کنیم، می خواهیم بسیار موفق باشیم، استخدام شدن توسط یکی از شرکت های بزرگ یکی از اهداف اکثریت قریب به اتفاق برنامه نویسان و سایر علوم مرتبط با رشته ما است.

شرکت‌هایی مانند آی‌بی‌ام، گوگل، آمازون و دیگران دائماً به دنبال برنامه‌نویسان، تحلیل‌گران، توسعه‌دهندگان و سایر مشاغل از این دست هستند تا شرکت‌های خود را گسترش دهند و موفقیت‌های فناوری خود را افزایش دهند.

اما این شرکت ها این الزام را دارند که بتوانند به زبان انگلیسی ارتباط برقرار کنند، در واقع اگر برای این برندها کاریابی انجام دهیم،بسیار واضحی خواهد بود که همه آنها زبان انگلیسی را به عنوان یک نیاز اولیه می خواهند

7.درآمد دلاری داشته باشید

اگر کار سرگرم کننده بود، هیچکس برای پول کار نمی کرد… وقتی این جمله را به من گفتند، متوجه نشدم، یا متوجه شدم، اما بد.

در واقع، همه ما برای پول کار می کنیم، صرف نظر از اینکه سرگرم کننده باشد یا نه، تفاوت در این است که وقتی کار را سرگرم کننده می دانیم، ما را میل به کا کردنمان بیشتر می شد و با انگیزه کار خواهیم کرد که این بسیار سازنده خواهد بود.

خوب، اگر برنامه نویسی را به عنوان کار مورد علاقه انتخاب کنید که در کنار این علاقه شما بتوانید به دلار ،یورو یا هر ارز دیگری درآمد کسب می توانید سبک زندگی بهتری داشته باشید و بتوانید برای بهبود زندگی خود سرمایه گذاری کنید

اما خوب دانستن زبان انگلیسی کجا به کار می آید، وقتی به دلار درآمد کسب می کنید، مشتریان یا شرکت های هدف شما در کشورهایی مانند ایالات متحده آمریکا، کانادا یا اروپا خواهند بود. و تقریبا همه آنها انگلیسی صحبت می کنند یا حداقل با این زبان ارتباط برقرار می کنند.

8.بتوانید مهاجرت کنید

مهاجرت یک جنبه مهم است، بیشتر اگر عوامل فوق را در نظر بگیریم، مهاجرت در بسیاری از موارد برای برنامه نویسان یک واقعیت است، اما هنگام مهاجرت به کشور دیگری باید زبان دوم را بدانیم و در اینجا تأکید می کنیم که کشور مهم نیست.زیرا زبان انگلیسی همیشه زبان انتخابی آن شرکتی که درخواست کارمی کنیم، خواهد بود.

حتی اگر این کشور بومی زبان انگلیسی نباشد، بسیاری از کشورهای اروپایی به طور خاص انگلیسی زبان مادری نیستند، اما آنها این زبان را برای تعامل با بازارهای نوظهور، بیشتر در زمینه فناوری، اتخاذ کردند.

9.استفاده از پلتفرم های آموزشی رایگان

بسیاری از پلتفرم های آموزشی مانند Code.org و Scratch وجود دارند که برای آموزش برنامه نویسی به صورت رایگان در اختیار ما قرار می گیرند که اکثر این پلتفرم ها به زبان انگیسی است. و برای استفاده از آن ها بایستی تسلط نسبی به زبان انگلیسی داشته باشیم.

واژگان و اصطلاحات برنامه نویسی به زبان انگلیسی

Bug: اشکال در نرم افزار.

Encoding: فرآیندی که در آن اطلاعات برای ذخیره سازی کدگذاری می شوند.

Log: ثبت تمام فرآیندها و عملیات کامپیوتر، به ترتیب زمانی.

Cluster: متشکل از چندین کامپیوتر که به عنوان یک شبکه بزرگ با هم کار می کنند.

Firewire: پورت اتصال خارجی که برای بهبود سرعت ارتباط بین دستگاه ها کار می کند.

Backend: بخشی از کار برنامه نویسی که برای کاربر قابل مشاهده نیست.

Codec: رمزگشای سیگنال ها یا داده های دیجیتال.

Bash: برنامه ای که دستورالعمل های نوشته شده توسط برنامه نویس یا کاربر را تفسیر می کند.

Firewall: مکانیزمی که مسئول کنترل دسترسی خارجی غیرمجاز به یک دستگاه یا شبکه است.

Crash: زمانی که سیستم یا برنامه از کار می افتد و به طور غیرمنتظره ای کار نمی کند.

سخن پایانی

در طی این مقاله اهمیت زبان انگلیسی در برنامه نویسی بیان کردیم. دلیل اصلی این امر این است که مشاغل خوبی که یک برنامه نویسان می توانند بدست آورند اغلب به زبان انگلیسی نیاز دارد. و این فقط به همین جا ختم نمی شود، اما اگر به دنبال اولین تجربیات خود به عنوان یک برنامه نویس هستید، دانستن زبان انگلیسی درهای بیشتری را نسبت به زمانی که آن را نمی دانستید به روی شما باز می کند.

اشتراک گذاری این مقاله در شبکه های اجتماعی