راه ‌های کسب درامد از برنامه ‌نویسی +معرفی 6راه - بی کد

راه ‌های کسب درامد از برنامه ‌نویسی +معرفی 6راه

نویسنده : زهرا حیدری

94

برنامه نویسی

09مهر1401|32:14

راه ‌های کسب درامد از برنامه ‌نویسی
زمان مطالعه: 16 دقیقه

راه ‌های کسب درامد از برنامه ‌نویسی

توسعه دهندگان نرم‌افزار معمولاً درآمد خوبی کسب می‌کنند. دستمزد یک توسعه‌دهنده نرم‌افزار می‌تواند به صورت ماهانه خرج زندگی خود را تامین کند. اما برنامه ‌نویسی خالص چطور؟ کسب درآمد با برنامه ‌نویسی چقدر خوب است؟ راه ‌های کسب درامد از برنامه ‌نویسی چیست؟ با وجود حقوق خوب، بسیاری از توسعه دهندگان نرم‌افزار هنوز به صورت پاره وقت به صورت آزاد کار می‌کنند. با ما همراه باشید تا راه راه ‌های کسب درامد از برنامه ‌نویسی را در این مقاله بیان کنیم.

با توجه به دیجیتالی شدن روزافزون، نه تنها ایده ها، بلکه مهمتر از همه نیازها در حال افزایش است. مهم‌تر از همه، نرم‌افزار یک جزء مهم است. بهترین شرایط برای شما به عنوان یک برنامه نویس. تقاضا برای ابزارها و برنامه‌های نرم افزاری خوب به سرعت در حال افزایش است.

اگر در برنامه‌ نویسی مهارت دارید، چند راه وجود دارد که می‌توانید با برنامه‌نویسی درآمد کسب کنید. از آنجایی که بسیاری از شرکت‌ها به صورت آنلاین کار می‌کنند، برنامه نویسان بیشتر و بیشتر مورد تقاضا هستند. مهارت در اینجا مهمترین نیاز است. اگر در رشته خود موفق هستید، همه گزینه‌ها برای کسب درآمد آنلاین به عنوان یک برنامه ‌نویس را دارید. اکنون برخی از شرکت‌ها برنامه‌ نویسانی را به صورت آزاد استخدام می‌کنند تا بتوانند در مواقع اضطراری از متخصصان آموزش دیده عقب‌نشینی کنند.

حوزه مسئولیت شما کاملاً به نرم‌افزار مربوط می‌شود. فرقی نمی‌کند که یک توسعه جدید باشد یا یک رفع اشکال. این شرکت روی شما حساب می‌کند که همیشه نرم افزارهای آماده و کاربردی داشته باشید.

یک برنامه ‌نویس از چه راه ‌های کسب درامد از برنامه ‌نویسی می‌کند؟

 

از آنجایی که دنیای فناوری با سرعتی سریع در حال گسترش است، مهارت‌های برنامه ‌نویسی اهمیت فزاینده‌ای پیدا می‌کنند و تقاضا برای برنامه نویسان به این زودی‌ها از بین نمی‌رود. برنامه ‌نویسی به عنوان یک گزینه شغلی به طور فزاینده‌ای محبوب می‌شود.

خوشبختانه، اینترنت فرصت‌های نامحدودی برای یادگیری کدنویسی و یافتن کار ارائه می‌دهد. برای کار به عنوان برنامه نویس، تنها چیزی که نیاز دارید دانش یک زبان برنامه‌نویسی و دسترسی به اینترنت است. هر کسی می‌تواند کدنویسی را یاد بگیرد و به عنوان یک برنامه‌نویس به صورت آنلاین درآمد کسب کند.

 

مقالات پیشنهادی: آشنایی با زبان برنامه نویسی اسکرچ

 

البته داشتن مدرک علوم کامپیوتر یا مهندسی کامپیوتر اجباری نیست. با این وجود، یک مدرک موفق می‌تواند ورود به دنیای حرفه‌ای را آسان‌تر کند. از طرف دیگر، تحصیلات تکمیل شده علوم کامپیوتر نیز در CV به خوبی خوانده می‌شود. مدرک تحصیلی یا کارآموزی نیز پایه خوبی برای تعمیق دانش خود در جهت خاصی به شما ارائه می‌دهد. همچنین باید به رایج‌ترین زبان‌های برنامه ‌نویسی مانند Java Script ،HTML یا C++ تسلط داشته باشید. اگر دیگر به زبانی مسلط نیستید، آن را با یک دوره به روز کنید. که پیشنهاد ما به شما پایتون است. اگر برنامه ‌نویس با موضوع خود آشنا باشد، مشتریان آن را دوست دارند.

به عنوان یک برنامه نویس، شما بیشتر وقت خود را روی رایانه می‌گذرانید. توجه داشته باشید که به عنوان یک فریلنسر ساعت‌های زیادی را جلوی لپ تاپ خود خواهید گذراند.

 

 

اما راه ‌های کسب درامد از برنامه ‌نویسی چیست؟

 

  • وبلاگ خود را راه اندازی کنید.

وبلاگ یک راه عالی برای داشتن درآمد جانبی است. بسته به موفقیت وبلاگ شما، می‌توانید زندگی اصلی خود را نیز با آن تامین کنید. عارضه جانبی عملی یک وبلاگ این است که شما فقط با وبلاگ درآمد کسب نمی‌کنید. همچنین احتمالاً از طریق دسترسی به وبلاگ خود یک پایگاه مشتری ایجاد خواهید کرد.

به عنوان یک برنامه نویس، مهم است که در این صنعت نام خود را به دست آورید. با حضور آنلاین خوب و کارآمد، باید بتوانید این کار را به راحتی انجام دهید. برخی از درها از طریق حضور به روی شما باز می‌شود. این همچنین می‌تواند فرصت‌های بیشتری را در حرفه خود به عنوان یک برنامه‌ نویس به شما ارائه دهد. با یک وبلاگ می‌توانید کارهایی را که می‌توانید انجام دهید نشان دهید. کار شما می‌تواند در حال حاضر در وب سایت منعکس شود، اما همچنین در مشارکت‌های هیجان‌انگیز به مقالات.

همچنین می‌توانید از وبلاگ خود برای آموزش اصول ساده برنامه ‌نویسی به خوانندگان خود استفاده کنید. مشتریان بالقوه خواهند دید که شما می‌توانید کاری را که انجام می‌دهید انجام دهید. علاوه بر این، هنگام نوشتن مقالات، خود را آموزش خواهید داد و ممکن است بتوانید دانش خود را عمیق‌تر کنید.

اگر نمی‌خواهید در ابتدا پولی در وبلاگ خود سرمایه‌گذاری کنید، می‌توانید از پلتفرمی مانند وردپرس استفاده کنید. این همه اصول اولیه‌ای را که برای راه اندازی موفقیت‌آمیز وبلاگ خود نیاز دارید به شما می‌دهد.

برای کسب درآمد از وبلاگ خود می‌توانید تبلیغ کنید. به عنوان مثال، بنرهای تبلیغاتی تکراری را به وبلاگ خود اضافه کنید.

  • به عنوان فریلنسر کار کنید.

پلتفرم‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانید خدمات خود را به عنوان برنامه‌نویس ارائه دهید. شما می‌توانید یک پایگاه مشتری ایجاد کنید و با برنامه ‌نویسی درآمد کسب کنید. در پلتفرم‌های آنلاین مختلف می‌توانید خدمات اپلیکیشن‌های برنامه نویسی، طراحی وب سایت و غیره را ارائه دهید. بسته به سطح کارشناسی، می‌توانید هزینه خود را تعیین کنید. شما همچنین می‌توانید از پلتفرم‌ها برای ایجاد یک پایگاه مشتری قوی استفاده کنید.

شما همچنین می‌توانید از چنین پلتفرم‌هایی برای برون سپاری کار خود استفاده کنید. به عنوان مثال، اگر همزمان پروژه‌های زیادی دارید، می‌توانید به راحتی شخصی را مجبور کنید که این کار را برای شما انجام دهد.

اکثر فریلنسرها به طور همزمان برای چندین شرکت کار می‌کنند. متداول‌ترین وظایف در اینجا شامل نگهداری نرم‌افزار و عیب‌یابی و همچنین بهینه‌سازی و توسعه بیشتر برنامه‌های کاربردی است. شرکتی که شما را به عنوان فریلنسر استخدام می‌کند از شما به عنوان پشتیبان استفاده می‌کند. اگر کار خود را به خوبی انجام دهید، می‌توانید مشتریان بیشتری را از طریق توصیه‌های مشتریان فعلی به دست آورید.

  • یک دوره ویدیویی ایجاد کنید.

توانایی برنامه‌نویسی روز به روز محبوب‌تر می‌شود. بر این اساس افراد بیشتری به دوره‌های برنامه ‌نویسی علاقه‌مند می‌شوند. یک دوره ویدیویی ایجاد کنید که سپس آن را به مبلغ مشخصی بفروشید.

تقاضا برای برنامه‌نویسی در آینده به طور قابل توجهی افزایش خواهد یافت. بر این اساس، می‌توانید دوره را یک بار بفروشید یا مثلاً دوره‌ای را ارائه دهید که به طور منظم برگزار می‌شود و در نتیجه درآمد ثابتی ایجاد کنید. افراد زیادی هستند که می‌خواهند دقیقاً همان چیزی را که شما قبلاً می‌دانید یاد بگیرند. دانش خود را منتقل کنید و درآمد کسب کنید.

همچنین ارائه دوره‌های آموزشی به زبان دیگری را در نظر بگیرید. می‌توانید از آن برای گسترش پایگاه مشتریان خود و همچنین ارائه دوره‌های آموزشی در سراسر جهان استفاده کنید، به عنوان مثال اگر به زبان انگلیسی تدریس می‌کنید. شما می‌توانید پورتال‌هایی را به صورت آنلاین پیدا کنید که دقیقاً در این زمینه تخصص دارند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک حساب کاربری ایجاد کنید و آنچه را که می‌خواهید آموزش دهید، شرح دهید. سپس اپراتور پلتفرم بازاریابی لازم و هر چیز دیگری را انجام می‌دهد.

  • نرم‌افزار خود را توسعه دهید.

یکی دیگر از راه ‌های کسب درامد از برنامه ‌نویسی، توسعه نرم‌افزار شخصی شما می‌تواند کار زیادی را ببرد، اما در نهایت می‌تواند از نظر مالی نتیجه دهد. شما یک برنامه‌نویس هستید، نرم‌افزار توسعه می‌دهید. این چیزی است که شما در آن مهارت و تخصص دارید. از استعدادت استفاده کن! توسعه نرم‌افزار خودتان برای شما سخت نخواهد بود، فقط بسیار زمان بر است!

 

 

شما به عنوان یک برنامه‌ نویس به توسعه برنامه‌های دیگر عادت دارید. از مهارت‌های خود نیز برای خود استفاده کنید! جدا از مهارت‌های خود، باید نرم‌افزار خود را بازاریابی کنید و کسب و کار خود را بسازید. شما باید یاد بگیرید که چگونه بازاریابی کنید تا در نهایت نرم‌افزار خود را بفروشید.

اکثر برنامه نویسان این مهارت‌ها را ندارند. اگر این مهارت‌ها را توسعه دهید، می‌توانید خود را از رقبای خود متمایز کنید. به عنوان مثال، یک امکان برای توسعه موفقیت‌آمیز نیز می‌تواند یک برنامه باشد.

  • یک کانال یوتیوب راه اندازی کنید.

اگر از بودن در مقابل دوربین و به اشتراک‌گذاری دانش خود لذت می‌برید، یک کانال یوتیوب می‌تواند برای شما ارزشمند باشد! با این حال، برای انجام این کار، باید بتوانید آزادانه صحبت کنید و بخواهید با بینندگان خود درگیر شوید. این یکی از راه ‌های کسب درامد از برنامه ‌نویسی محسوب می‌گردد.

اکثر برنامه نویسان عادت ندارند در مقابل مخاطب صحبت کنند و به همین دلیل انجام این کار را بسیار دشوار می‌دانند. با این حال، اینکه بتوانید در مقابل یک مخاطب صحبت کنید، در واقع می‌تواند شغل شما را تقویت کند. شجاع و جسارت باش!

حتی اگر کانال یوتیوب شما در نهایت نتیجه مالی نداشته باشد، این که بتوانید آزادانه در مقابل مخاطبان صحبت کنید همچنان به شما در حرفه شما کمک خواهد کرد. یوتیوب همچنین به شما این امکان را می‌دهد که به شنوندگان بیشتری نسبت به وبلاگ دسترسی پیدا کنید. یک کانال یوتیوب نیز بسیار سریعتر از وبلاگ درآمدزایی می‌کند.

  • یک فروشگاه آنلاین راه اندازی کنید.

به عنوان یک برنامه نویس، شما از قبل مهارت‌های لازم برای راه اندازی یک فروشگاه آنلاین موفق را دارید. راه اندازی فروشگاه برای شما آسان خواهد بود. اکنون خریدهای آنلاین بیشتری نسبت به یک فروشگاه فیزیکی انجام می‌شود. با راه اندازی فروشگاه خود از این مزیت استفاده کنید.

پیدا کردن محصولاتی که می‌خواهید بفروشید بسیار ساده‌تر شده است. اگر نمی‌خواهید خودتان به مشکل برنامه‌ نویسی فروشگاه بروید، می‌توانید از اپراتورهایی مانند Shopify استفاده کنید.

 

 

 

اشتراک گذاری این مقاله در شبکه های اجتماعی